21.05.13 “E” vielas – kas tās tādas?

Ar burtu “E” produkta marķējumā apzīmē pārtikas piedevu, kas tulkojumā no angļu vārda nozīmē  “ēdams” – “edible”. Lai arī šķiet, ka pārtikas piedevas ir mūsdienu civilizācijas produkts, tās jau izsenis plaši izmantotas. Senajā Ēģiptē lietoja pārtikas krāsvielas un aromatizētājus, Romā – salpetri (kālija nitrātu) medījuma vai loma pasargāšanai no bojāšanās. Arī mūsu vecmāmiņas gardu maltīšu pagatavošanai ir lietojušas cepamo pulveri, krāsvielas, citronskābi un etiķi konservēšanai.

Pārtikas tehnoloģijas ir attīstījušās, un tas ne tikai papildina veikalā atrodamo produktu klāstu, bet arī sniedz lielākas izvēles iespējas. Pārtikas piedevas pievieno pārtikas produktam ar nolūku ietekmēt tā īpašības. Tās var uzlabot pārtikas produktu krāsu, konsistenci, garšu un novērst pārtikas produkta bojāšanos.

Pārtikas piedevas ir vielas, kuras nepatērē kā atsevišķus pārtikas produktus un nelieto kā uztura sastāvdaļas, bet kuras tehnoloģisku apsvērumu dēļ ir ar nolūku pievieno pārtikai ražošanas, pārstrādes, sagatavošanas, apstrādes, iepakošanas, pārvadāšanas vai glabāšanas posmā.

Ne visas vielas, ko izmanto pārtikas produktu ražošanā aromāta, garšas un konsistences  nodrošināšanai ir pārtikas piedevas. Pārtikas piedevas nav sāls, cukurs, pipari vai citas garšvielas, garšaugi, arī kviešu milti vai želatīns, kuru lieto želeju gatavošanā.

Par piedevām būtu jāuzskata no pārtikas izejvielām vai dabas vielām vai ķīmiskā ceļā iegūtus preparātus, kas ir paredzēti pārtikas produktu ražošanā, lai tehnoloģiski ietekmētu galaproduktu.

Avots: PVD buklets "Kas ir "E" vielas?"