22.06.13 Vai ražot bez E ir tikai mazu ražotāju privilēģija?

Mums ir radies priekšstats, ka tikai salīdzinoši nelielu nišas ražotāju privilēģija ir ražot produktus bez E vielām. Tomēr tas ir maldīgs priekšstats.

 

Projektā „LASI, pirms ĒD” vairāki Latvijas ražotāji ar savu piemēru apliecina, ka arī plaša patēriņa produkcijas segmentā var mainīt ražošanas tradīcijas un receptūras, lai piedāvātu pircējam izvēles iespējas – produktus, kas ir brīvi no pārtikas uzlabotājiem. Valmieras puses ražotāja „Milda KM” produkcijas sortimentā ir ievārījumi, gatavās zupas un pamatēdieni stikla burciņās, kā arī tomātu mērces bez E vai arī bez pārtikas uzlabotājiem. „Hanzas Maiznīcas” klāstā ir izmainītas receptūras vairāk nekā desmit maizes līnijām, lai tās ražotu bez E vielām. „Rīgas Dzirnavnieks” pēc vairāku gadu darba ir izveidojis Hercogs gatavo miltu maisījumu sēriju kūkām, pankūkām un maizei, kuros nav pārtikas uzlabotāju. „Tukuma Piens” ar ekoloģisko produktu līniju Baltais Eko ir uzsācis savu darbību jaunā nišā, pierādot, ka arī lielražotājs var ražot ekoloģiskos produktus no ekoloģiskajām saimniecībām.

 

Šie ir tikai daži piemēri, bet projekta iniciatori cer, ka arvien vairāk ražotāju pārskatīs savas produktu receptūras un pievienosies kustībai.