25.05.13 Vai varat nosaukt "draudzīgas" E vielas?

Projekta "LASI pirms ĒD" mērķis ir aicināt gudri izvēlēties produktus uzturā. Iepazīties ar sastāvdaļām un izejvielām, un, balstoties uz to, no plašā produkcijas klāsta izvēlēties produktus, kas ir dabiskāki un mums piemērotāki. Mēs noteikti varam dzīvot bez mākslīgajiem krāsas un garšas pastiprinātājiem un citiem uzlabotājiem.

Tomēr jāatceras, ka daļa pārtikas piedevu jeb E vielu ir dabīgas, piemēram citronskābe, etiķskābe, askorbīnskābe, E vitamīns, kartupeļu ciete, dzeramā soda, pienskābe un daudzas citas. Daļu no tām mēs paši izmantojam ēdienu pagatavošanā mājās. Arī ne visas krāsvielas ir sintētiskas. Piemēram, benzoskābe un tās sāļi (E210–219) ir sastopami arī dabas produktos: -dzērvenēs, brūklenēs, ābolos un plūmēs, kanēlī un krustnagliņās.

Daudzi produkti ātri vien zaudētu savu formu un sadalītos sastāvdaļās, ja netiktu lietoti stabilizatori un emulgatori, iebiezinātāji. Saldais krējums nosēstos uz paciņas sienām, majonēze noslāņotos, bet ūdens saldējumā kristalizētos. Daudzus pudiņus, desertus šodien neēstu, ja nebūtu želatīnvielu. Tādēļ uzskatīt visas pārtikas piedevas par uzturā nevēlamām nebūtu pareizi. Tai pat laikā svarīgi ir izvēlēties dabiskāko produktu.