30.06.13 Aptauja: vidzemnieki visaktīvāk seko līdzi savam ikdienas uzturam

Projekta „LASI, pirms ĒD” (www.lasipirmsed.lv) mērķis ir mainīt sabiedrības ēšanas paradumus, dodot priekšroku gudrām pirkšanas tradīcijām. Projekta ietvaros ikviens ir aicināts iesaistīties simboliskā vēstnešu kustībā, ikdienā rūpīgi sekojot produktu sastāvam, izvēloties produktus bez mākslīgiem pārtikas uzlabotājiem, it sevišķi bez garšas un krāsas pastiprinātājiem.

Saskaņā ar Latvijas Diētas ārstu asociācijas veikto iedzīvotāju aptauju izglītojošā projekta „LASI, pirms ĒD” (www.lasipirmsed.lv) ietvaros, salīdzinājumā ar citiem Latvijas novadiem vidzemnieki visaktīvāk seko līdzi savam ikdienas uzturam un produktu izvēlei, toties viskūtrāk to dara latgalieši.

 Andis Brēmanis, Latvijas Diētas ārstu asociācijas priekšsēdētājs: „Ikdienas uzturā mēs izvēlamies daudz pārtikas produktu, kas tiek rūpnieciski ražoti vai sagatavoti. Daļa no tiem satur nevajadzīgas pārtikas piedevas garšas un ārējā izskata uzlabošanai, kas padara produktu pievilcīgāku pirkšanas un ēšanas brīdī, bet nedraudzīgāku mūsu organismam. Tādēļ aicinām iedzīvotājus ar gudru produktu izvēli simboliski pievienoties mūsu kustībai un vienmēr rūpīgi iepazīties ar produkta sastāvu!”

 Projekta „Lasi, pirms ēd” iepriekš veiktajā pētījumā secināts, ka, izpētot ģimeņu nedēļas iepirkumu grozus, aptuveni 42% produktu satur dažādas pārtikas piedevas un 30% no tām pēc ārstu domām nav vēlamas mūsu organismam. Tas nozīmē, ka pircēji pirms pirkuma neiedziļinās produkta sastāvā un to uzskati par vēlamo uzturu krasi atšķiras no to uzvedības.

 Ar šo projektu plānots veicināt arī pārtikas nozares pašregulāciju, radot stimulu ražotājiem savā klāstā radīt arvien vairāk produktus bez nevajadzīgām pārtikas piedevām, it sevišķi bez garšas pastiprinātājiem un krāsvielām. 

Vidzeme

68% respondentu Vidzemē atzina, ka pirms iegādājas kādu produktu, vienmēr cenšas pirms tam izlasīt tā sastāvu. Rūpīgākas marķējuma lasīšanā ir sievietes. Starp vidzemniekiem vismazāko uzmanību produktu sastāvam pievērš aptuveni 38% jauniešu vecumā līdz 25 gadiem.

Latgale

Tikai 38% respondentu Latgalē atzina, ka pirms iegādājas kādu produktu, vienmēr cenšas pirms tam izlasīt tā sastāvu. Rūpīgākas marķējuma lasīšanā ir sievietes. Savukārt vismazāko uzmanību produktu sastāvam pievērš aptuveni 25% jauniešu vecumā līdz 25 gadiem.

Kurzeme

64% kurzemnieku atzina, ka pirms iegādājas kādu produktu, vienmēr cenšas pirms tam izlasīt tā sastāvu. Rūpīgākas marķējuma lasīšanā ir sievietes. Savukārt vismazāko uzmanību produktu sastāvam pievērš aptuveni 32% jauniešu vecumā līdz 25 gadiem.

Zemgale

58% respondentu Zemgalē atzina, ka pirms iegādājas kādu produktu, vienmēr cenšas pirms tam izlasīt tā sastāvu. 34% to dara neregulāri. Rūpīgākas marķējuma lasīšanā ir sievietes. Savukārt vismazāko uzmanību produktu sastāvam pievērš jauniešu vecumā līdz 25 gadiem.

 

Aptuveni 56% aptaujas respondentu Vidzemē, 30% aptaujas respondentu Latgalē, 66% aptaujas respondentu Kurzemē un 62% aptaujas respondentu Zemgalē uzskata, ka ražotājiem ražot produktus bez nevajadzīgām pārtikas piedevām veicinātu iedzīvotāju attieksmes maiņa un rūpīgāka produktu izvēle. Projektā kā vēstneši ir pievienojušies vairāki Latvijas vadošie ražotāji, kas ar savu piemēru apliecina, ka arī plaša patēriņa produkcijas segmentā var mainīt ražošanas tradīcijas un receptūras, lai piedāvātu pircējam izvēles iespējas – produktus, kas ir brīvi no pārtikas uzlabotājiem. SIA „Milda KM” ražo gatavās zupas un pamatēdienus stikla burciņās, ievārījumus, kā arī tomātu mērces Milda un GardiGan bez E vai arī bez uzlabotājiem. „Hanzas Maiznīcas” klāstā ir izmainītas receptūras vairāk nekā desmit maizes līnijām, lai tās ražotu bez E vielām. „Rīgas Dzirnavnieks” pēc vairāku gadu darba ir izveidojis Hercogs gatavos miltu maisījumu sēriju kūkām, pankūkām un maizei, kuros nav pārtikas uzlabotāju. „Tukuma Piens” ar ekoloģisko produktu līniju Baltais Eko ir uzsācis savu darbību jaunā nišā, pierādot, ka arī lielražotājs var ražot ekoloģiskos produktus no ekoloģiskajām saimniecībām.

 Jāuzsver, ka MK noteikumos atļauto pārtikas piedevu pievienošana pārtikas produktiem ir brīva ražotāja izvēle. Jāatceras - ja pat tās ir pievienotas, produkts ir drošs. Tāpat daļa E vielu ir dabīgas un to pievienošana produktiem ir pat atbalstāma. Piemēram, citronskābe, C un E vitamīni, etiķskābe, kartupeļu ciete, dzeramā soda, beta-karotīns u.tml.

Pēc aptaujas rezultātiem var secināt, ka daudz rūpīgāk ir jāstrādā ar jauniešiem, aktīvāk tos jau skolas solā izglītojot par uzturu un tā ietekmi uz veselību.